Verre églomisé - kullatud klaas

Verre églomisé e. kullatud klaas prantsuse keeles.

Klaas annab kuldamistehnikale  sära ja läikivusega suurepärase lisadimensiooni, muutes selle dekoratiivse tulemuse veelgi luksuslikumaks. Samas on võimalik saavutada väga kauneid vanandatud klaasi või peegli efekte - sellel tööl kasutasin kahekomponentset vanandamisvahendit peente mõrade saamiseks ning toonisin klaasi, et saada iidse, pisut tahmunud klaasi efekti.

Lisaks tähistab  verre églomisé ka mitmesugust klaasile kullatise alla piltide maalimist või kullatisse piltide kraapimist.
Oma töös kasutasin ära iidamast-aadamast seisnud vesipilti, mis tont-teab-kust perekonna raamaturiiulisse on tee leidnud.
Kuna vesipilt on heledates kohtades tegelikult läbipaistev, siis katsin pildi tagant loomulikuma heleda tulemuse saamiseks alumiiniumilehega. Niiet see on näidis ka erinevate metallide kooskasutamisest. 

Tulemus on ikoonilik  ja barokselt kaunis. Mõrandamine ja tumeda värviga tekkinud hele-tumedused mõjuvad kullatisel päris lummavalt ja rahuldustpakkuvalt :)
Puudu on veel sobiv raam.

Selline tehnika sobib suuremates dramaatilise stiiliga kujundatud ruumides ka suurematele klaasipindadele, nagu näiteks ruumieraldajad. 


NB! Pildid on autoriõiguse seadusega kaitstud.
Levitamiseks või mujal kasutamiseks palun minuga ühendust võtta iris989@gmail.com
Eelmine
Hõbe või alumiinium
Järgmine
Veealune aare

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 2

HbodBqIiJx BehEiSnqTMLv Sep 07, 2020
ZJUHpGQjKMADxTy vuhjSCRpaK Sep 07, 2020